Ziemia pod Warszawą bardzo pożądana

Mieszkając w stolicy wiele osób marzy, by mieć poza miastem domek letniskowy, który byłby miejscem wyciszenia z dala od warszawskiego zgiełku i trudów tygodniowej pracy. Taki dom to również dobra inwestycja, bo ceny działek na Mazowszu stale są w cenie. Raporty wskazują, że stolica jest najdroższa na rynku nieruchomości, co sprawia że podwarszawskie powiaty, np. piaseczyński lub legionowski mają jedne z droższych działek budowlanych w Polsce. Dlatego też osoby, których majątek pozwala na budowę domu poza miastem, szybko decydują się na taką inwestycję.

Średnia cena za metr kwadratowy w Warszawie oscyluje w granicach 750 złotych. Prawie o połowę mniej działka na sprzedaż kosztuje w podwarszawskich miejscowościach. Powyższe ceny dotyczą działek o powierzchni nie większej niż 2000 metrów kwadratowych. Tak więc budowa domu w pobliżu stolicy wymaga większego kapitału. Jednak z drugiej strony to pewności, że lokalizacja jest trafiona i zawsze będzie pobyt na tego typu grunt.

działki w Warszawie

Powierzchnia działki oraz jej cena nie powinny być jednak jedynymi kryteriami przy wyborze działki budowlanej. Jako że jest to bardzo poważna decyzja trzeba przeanalizować kilka innych aspektów, które mogą mocno rzutować na przyszłość. Po pierwsze, należy dowiedzieć się czy do posesji prowadzi droga dojazdowa. Kolejna rzecz to możliwość doprowadzenia mediów. Po trzecie, dobrze jest sprawdzić jakość oferowanego nam gruntu. Nie można też pominąć kwestii sąsiedztwa, bo dużą różnicą będzie graniczenie z ogrodami działkowymi, a z np. hipermarketem. Mając komplet informacji uchronimy się przed dodatkowymi kosztami oraz przedłużeniem terminu realizacji planów budowlanych.

Ogłoszeń typu „sprzedam ziemię” jest bardzo dużo, więc zamiast spieszyć się z podjęciem decyzji, lepiej zasięgnąć opinii eksperta, który doradzi najlepszą dla nas opcję i pozwoli uniknąć nietrafionej inwestycji. Domek za miastem ma być miejscem kojarzącym się wyłącznie z relaksem, a nie stresem i straconymi pieniędzmi, dlatego przezorność w tym wypadku jest wskazana.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz