Prestiżowe apartamenty wciąż znajdują nabywców

Przepiękne drapacze chmur w prestiżowych lokalizacjach dużych polskich miast to coraz częstsze zjawisko. W głowie rodzi się pytanie – kogo stać na taki luksus. Badania wskazują, że wśród nabywców są przede wszystkim menadżerowie dużych zagranicznych korporacji. Bardzo często takie mieszkanie potrzebne jest tylko od poniedziałku do piątku dla prezesów firm, którzy swoje rezydencje mają na obrzeżach miastach i potrzebują noclegu na czas pracy w mieście. Z tego właśnie powodu apartamenty w Warszawie najczęściej pełnią funkcje służbowej nieruchomości.

W apartamentowcach mieszkają również emerytowani biznesmeni, którzy w takiej nieruchomości chcą ulokować część dobytku. Bardzo często bogaci rodzice swoim pociechom kupują imponujący penthouse, który w jednej chwili zamienia się w mieszkanie dla singla. Swoje mieszkania w takich miejscach mają oczywiście gwiazdy srebrnego ekranu, piosenkarze i inni celebryci, dla których prestiż ma dodatkowe znaczenie i posiadanie znacznie większego niż mieszkania dwupokojowe w Warszawie lokalu to obowiązek.

Warszawa - mieszkania

Mekką luksusowych apartamentów w Polsce jest Warszawa, gdzie znajduje się ponad 40 procent tego typu nieruchomości w kraju. Z pewnością żadne z nich nie można określić jako tanie mieszkania, bo za metr kwadratowy trzeba zapłacić przynajmniej 10 tys. zł. Jednak ekskluzywny wieżowiec oferuje wiele udogodnień, np. w warszawskim Cosmopolitan mieści się klub fitness oraz przyjemny ogród. Inwestując w taki lokal można mieć pewność, że zrobi ono wielkie wrażenie na naszych znajomych.

Każdy marzy, by mieć własne cztery kąty. Mieszkanie na swoim daje poczucie bezpieczeństwa i spełnienia. Najczęściej powierzchnia przysłowiowego M nie przekracza czterdziestu kilku metrów, a do sklepu czy gabinetu kosmetycznego trzeba jechać samochodem. Nieliczni jednak mogą cieszyć się z budynku wyposażonego w basen, saunę oraz salon spa, którym przez całą dobę opiekuje się skrupulatny i elegancki konsjerż.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz