Lokale w galeriach handlowych wciąż cieszą się powodzeniem u najemców

Galerie handlowe mnożą się jak grzyby po deszczu. W każdym dużym mieście jest ich kilka, często w bliskiej odległości. Mimo nawet pozornie niewielkiego zainteresowania inwestorzy nadal decydują się na budowanie kolejnych obiektów. Dlatego też niektórych osób na pewno nie zdziwi, że w tak dużej warszawskiej dzielnicy jak Włochy, powstaną trzy duże galerie handlowe z bogatą ofertą na wynajem lokali. Dwie z nich zostaną otwarte już w 2015 roku.

Od razu na myśl nasuwa się pytanie, czy takie inwestycje w ogóle są opłacalne. Firmy, które podjęły się ich realizacji, widzą duży potencjał w tej właśnie dzielnicy Warszawy. Pierwsza galeria zarządzana jest przez tureckich inwestorów. Najprawdopodobniej galeria otrzyma nazwę Centrum Łopuszańska. Zostanie ona wybudowana pomiędzy ul. Łopuszańską a Bakalarską. Zgodnie z planami budowlanymi ma w tym miejscu powstać galeria o powierzchni handlowo-usługowej aż 16 tys. metrów kwadratowych, gdzie znajdować się będą zarówno sklepy, jak i lokale biurowe. Wielkie otwarcie planowane jest we wrześniu 2015 roku.

Warszawa - lokale użytkowe

Następna inwestycja to Quick Park Okęcie, która również ma być gotowa w 2015 roku. Na 8 tys. metrów dostępnych będzie kilkadziesiąt lokali usługowych, sklepów oraz kawiarni. Klient będzie miał do dyspozycji 180 miejsc parkingowych, by z łatwością zrobić zakupy i wrócić do domu. Ostatnia galeria w tej dzielnicy Warszawy to Centrum Krakowska przy al. Krakowskiej 61. Jej łączna powierzchnia ma przekroczyć aż 100 tys. metrów kwadratowych, z czego większość mają zajmować punkty handlowe oraz duży hipermarket. Nie zabranie też lokali pod gastronomię. Kiedy obiekt będzie oddany do użytku publicznego, jeszcze nie jest wiadomo.

Takie miejsca od razu przyciągają przedsiębiorców, którzy muszą szybko decydować się na otwarcie punktu w tym obiekcie, bo liczba wolnych lokali jest ograniczona. Zwłaszcza, że sklepy różnią się pod względem wielkości i rozmieszczenia, podobnie jest w przypadku restauracji czy biur. Dlatego lokal do wynajęcia trzeba rezerwować od razu jak ruszy budowa, bo później może być już wszystko zajęte.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz